Yaklaşımlarımız

İstanbul Düşünce Tiyatrosu, uzun yıllardır tiyatro ve müzik ile uğraşan Venda ve Uyar ALTUNTAŞ tarafından 2018 yılında İstanbul'da kuruldu. Yine 2018 yılında ilk oyunları olan "GÖLGE HAYATLAR BARI"  Uyar ALTUNTAŞ tarafından kaleme alındı. Oyun, 2018-2019 sezonunda Venda ALTUNTAŞ yönetmenliğinde sahneye kondu. Yeni sezonda "GÖLGE HAYATLAR BARI" oyunu sahneye konmaya devam edecek olup, yeni bir oyunun daha çalışmaları sürmektedir.

Hikayemiz

VENDA

Yaklaşımlarımız

VENDA ALTUNTAŞ

1981 yılında doğdu. Lisans eğitiminin ardından 2007-2010 yıllları arasında İngiltere-Londra  Rose of York ve Stanton school of London dil okullarında İngilizce dil eğitimini tamamladı. 2009 yılında The Nursery Theatre impro+Jam Patti Stiles ve Fringe on the Fringe London Theatre  workshoplarını tamamladı. Eğitimlerinin ardında 2010 yılında İstanbul’a döndü. 2010-2012 yılları arasında İstanbul-Avcılar Barış Manço Kültür Merkezi çocuk oyunları kadrosunda çalıştı, aynı zamanda Müjdat Gezen Actor Studio eğitimini tamamladı. 2015-2017 yıllarında "Gaffalar Doğaçlama" isimli bağımsız doğaçlama tiyatro ekibiyle doğaçlama performansları yaptı. 2015 yılında kurulan "The Venda Band" isimli alternatif rock grubunda vokal-back vokal olarak  konserlerde yer aldı. Grubun adı 2016 yılında "Meshrep the Rock Band" olarak  değişse de yine aynı kadro ile performanslarına devam etti. 2016 yılında Çağdaş Drama Derneği yaratıcı drama liderliği eğitimine katılarak 2018 yılında Liderlik eğitimini tamamladı. 2011 yılından beri  özel şirketlerde çalışmakta olup dış ticaret alanında  ithalat&ihracat uzmanlığına devam etmektedir.

Hikayemiz

UYAR

Yaklaşımlarımız

UYAR ALTUNTAŞ

İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve üniversite öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Uzun yıllardır amatör olarak müzik ve metin yazarlığı ile uğraşmaktadır. 2018 yılında, eşi Venda ile birlikte İSTANBUL DÜŞÜNCE TİYATROSU'nu kurdu, tiyatronun ilk oyunu GÖLGE HAYATLAR BARI'nı yazdı. Çeşitli oyunlar üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Hikayemiz